Finále soutěže České ručičky

Vyhlašovatelem celostátního kola soutěže odborných dovedností v oboru mechanik seřizovač  je Cech KOVO ČR. Soutěž je zařazena do soutěže o nejlepšího učně v daném oboru „České ručičky“. 

Ve dnech 27.–29. 3. 2023 proběhlo na STŘEDNÍ ŠKOLE TECHNICKÉ A EKONOMICKÉ BRNO OLOMOUCKÉ finálové klání soutěže KOVO Junior 2023 v oboru mechanik seřizovač.

Soutěž České ručičky naše firma Dormer Pramet podporovala po celou dobu. Naši zástupci se tak účastnili i finálového kola a předání cen třem finalistům.

Vítězem se stal žák této školy Tomáš Svoboda. Ve finále zvítězil a je tak navržen jako laureát Českých ručiček ve svém oboru pro letošní rok.

Celkem se do finále přes krajská kvalifikační kola probojovalo 14 soutěžících z celé České republiky. Nakonec se utkalo 13 finalistů (1 se skrze nemoc nezúčastnil). Soutěž nebyla vůbec snadná a na soutěžící jsme připravili několik nelehkých úkolů z oblasti CNC obrábění. Jednalo se o tvorbu 2 výrobních programů v řídícím systému Heidenhain nebo Sinumerik, rovněž museli seřídit CNC frézku a vyrobit soutěžní výrobek dle zadání a vypracovat test. Aktivně také museli pracovat s naším katalogem Dormer Pramet.

Všem soutěžícím gratulujeme! Všichni na sebe a svoje řemeslo mohou být hrdí a jejich výsledky byly velmi dobré.

 

 

Vyhlášení vítězů České ručičkyVyhlášení vítězů České ručičkyVyhlášení vítězů České ručičky

Newsletter

Chcete vědět co se u nás nového děje?
Zaregistrujte se do našeho newsletteru a my Vás budeme vždy informovat!

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.