SOUTĚŽ

Poslední velkou soutěží byla v roce 2017 soutěž „Navrhni technologii a vyhraj“

Vyhodnocení soutěže

V rámci našeho vzdělávacího programu Prametheus jsme v říjnu 2017 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně odstartovali soutěž pod názvem „Navrhni technologii a vyhraj“. Ve hře byly tři hodnotné ceny. Soutěž je již u konce a my známe jména výherců. Na prvním místě se umístili studenti Daniel Chudoba + Matěj Solisch (Střední škola technická Opava), druhé místo Martin Srubjan (Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město) a na třetím místě se umístil Rostislav Gruber (Střední odborné učiliště Domažlice).

 Co soutěž obnášela?

V rámci letošní soutěže  měli soutěžící za úkol navrhnout technologii na obrobení dané součástky (přípojka čerpadla) dle výkresu a zadání. Zúčastnit se mohl každý student střední a vysoké školy z České i Slovenské republiky. Stačilo se zaregistrovat na našich stránkách www.prametheus.cz, stáhnout si pravidla soutěže a následně nám svůj návrh odeslat. Obdrželi jsme desítky velice zajímavých řešení a zvolit ty nejlepší byl pro naše odborné techniky velký oříšek. Nakonec vybrali tři nejlepší řešení. Výherci se pak stali ti soutěžící, jejichž postup byl nejlepší dle předem stanovených kritérií.

 Výherce známe, co si užijí?

Výherce jsme kontaktovali a spolu s jejich učiteli odborného výcviku jsme je pozvali k nám do Šumperka do nově vybudovaného Experience centra, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen. První místo - koloběžka Twenty Max, druhé místo - sportovní hodinky Apple Watch Series 2, třetí místo - dárkový šek v hodnotě 5.000Kč na nákup zboží zn. Woox. Součástí předávání cen byla možnost shlédnout technologické řešení v reálném prostředí naší zkušebny. Studenti i jejich pedagogové měli možnost nahlédnout také do naší výroby vyměnitelných břitových destiček vidět tak na vlastní oči jak se destičky rodí.

Všem zúčastněným děkujeme! A vy, kteří jste nevyhráli nezoufejte. Svou šanci jistě dostanete a další soutěž může udělat radost třeba právě vám. 

 

VýherciStřední škola Technická, Opava Střední odborná škola a Gymnázium, Staré Město  Střední odborné učiliště, Domažlice

Kalendář akcí

Přejít do kalendáře akcí
7.10.2019

Newsletter

Chcete vědět co se u nás nového děje?
Zaregistrujte se do našeho newsletteru a my Vás budeme vždy informovat!

Novinky

Jan Machálek foto
Vyhodnocení soutěže VYFOŤ SE, POSTUJ, SHARUJ !

Veletrh máme za sebou a s ním i ukončení soutěže. Během týdne se u našeho stánku vystřídalo plno studentů, kteří se zapojili do soutěže VYFOŤ SE, POSTUJ, SHARUJ !

Foto
MSV Brno 2018

Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů

Foto Budova Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín
Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín

Slavnostní otevření nových dílen.

Naši partneři