Dormer Pramet podporuje nadcházející generaci inženýrů při dosahování rekordních výkonů

V minulých letech Dormer Pramet poskytl podporu studentům strojírenských oborů na Technické univerzitě v Delftu v Nizozemsku v několika projektech zaměřených na technologii zvyšování účinnosti paliv.

Každý rok vybraní studenti pozastaví svá běžná studia, aby se zaměřili na návrh, výrobu a stavbu funkčních vozidel poháněných vodíkovými palivovými články. Týmy následně soutěží proti týmům z celého světa v disciplínách mechanického výkonu.

V minulém roce jsme poskytli nástroje a odborné rady týmu Hydro Motion, který postavil vodíkový člun pro soutěže v rychlosti a vzdálenosti, kde obsadil druhé místo mezi ostatními studenty a profesionálními týmy.

Tento rok jsme opět sponzorovali tým Hydro Motion a rozšířili jsme naši podporu o projekt March, tým pracující na osobním exoskeletonu, a tým Eco-Runner, který staví lehké městské auto poháněné vodíkem.

Tým Eco-Runner překonal světový rekord v pozemní dopravě: auto navržené studenty ujelo více než 1500 mil (2490 km) s méně než 2 librami (900 gramy) vodíku, čímž překonalo rekord dříve držený firmou Toyota.

Tito budoucí inženýři hledají způsoby, jak dále rozvíjet využití vodíkového paliva pro technologii pozemní a námořní dopravy, nejen pro individuální uživatele, ale i pro nákladní dopravu a obchod, a jsme hrdi, že je nadále podporujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=AbvEzr6RJ8k&t=2s

News-eco-runner

Newsletter

Chcete vědět co se u nás nového děje?
Zaregistrujte se do našeho newsletteru a my Vás budeme vždy informovat!

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.